Co pro mě znamená přátelství? - Úvaha

12. dubna 2013 v 20:10 | Simeonkaaa
Co pro mě znamená přátelství? Něco, čemu se říká nezradit, nepodrazit, nezklamat, ale pomoci, když to člověk nejvíc potřebuje.
Mít v životě přítele, na něhož stačí jen pomyslet a svět se rozjasní. Takového, jenž v krizové situaci daruje svůj čas a energii bez očekávání oplátky. Svou spřízněnou duši člověk hledá celý život, někdy se stane, že ho ten "pravý přítel" zklame, což je v té chvíli velice těžké.
V životě člověk může mít mnoho přátel, ale jen některým lze plně důvěřovat a ve všem se na ně spolehnout.
Přátelství může začít od těch nejmladších let a trvat až do staří nebo také do konce života. Přátelství může být nejenom mezi lidmi, ale i mezi člověkem a zvířetem. Pevné přátelství může vzniknout ve chvíli, kdy člověku hrozí nějaké nebezpečí, nebo jde dokonce o život. Přáteli se stávají lidé, kteří si důvěřují a vzájemně si pomáhají. Kamarádů má člověk mnoho, ale takových, kterým se dá opravdu věřit, je jen pár. Přítel by měl člověka vyslechnout a snažit se mu poradil upřímně a co nejlépe. Přátelství je v životě člověka hodně důležité, bez přátelství je život těžký, smutný a prázdný. Člověk musí mít někoho, komu se může svěřit s tím, co ho trápí, nebo naopak, z čeho má velkou radost. Lidem, kteří mají někoho, komu věří a můžou se vypovídat, se žije příjemněji a volněji. Dobří přátelé se nezradí, nelžou si ani se nepomlouvají. Přátelství patří k životu stejně jako jídlo a pití, bez kterých se nedá žít. Člověk, stejně tak jako potřebuje mít svého přítele, potřebuje být i on někomu přítelem. Pokud dokáže svému příteli pomoci, správně mu poradit a vyřešit problém, který ho tíží, má z toho krásný pocit a je šťastný. Dobrými přáteli na celý život se nestávají jen členové rodiny nebo známí a kamarádi, ale i zcela neznámí lidé, kteří se poznají náhodně.
Mít dobrého přítele, kterému se dá věřit, znamená velké štěstí. Své přátele nechci nikdy zradit a zklamat jejich důvěru. Přátelství je víc než láska, protože k velké lásce patří i přátelství, upřímnost a tolerance. Přátelství si vážím a stavím ho na první místo v žebříčku svých hodnot. Pokud je člověk zdravý, šťastný a spokojený, je jeho život krásný a barevný :)))
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 MooNicek :3 MooNicek :3 | E-mail | 25. dubna 2013 v 13:04 | Reagovat

No tak to jsem ohromen. Tak krásnou úvahu jsem v životě neslyšel. Sím ta se ti fakt povedla :)

2 Simeonkaaa Simeonkaaa | 25. dubna 2013 v 15:24 | Reagovat

[1]: Děkuji :'33

3 CaseySit CaseySit | E-mail | Web | 26. června 2017 v 9:59 | Reagovat

We are Amiga toy CPS affiliate program, our affiliate have feature of easy use, high commission, high conversion rate. We offer great conditions, Lifetime Rev share start at 30% up to 50% depend on sales. Paid on every package customer purchases. Weekly, biweekly, monthly payments based on sales volume.
We work with US and most Europe countries. We accept all kinds of traffic. search "Amiga toy affiliate" on google to reach us. link: http://aff.oc4pa.com

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama