Důchodci

10. července 2013 v 16:38 | Simeonkaaa |  Témata Týdne
Podle mě jsou důchodci milí a staří lidé. Prožili toho více než my. Někteří prožili válku, hladomor, někteří celou dobu pracovali, ale nemají ani na chleba. Nejsoou zlí, jsou jako my, ale starší ..

Nesnáším, jak mnozí z nich na sebe kašlou a nosí oblečení, které vypadá jak staré 50 let. Nechápu, proč ženy důchodového věku o sebe nepečují tak, jako když jim bylo třeba dvacet nebo proč nenosí většina z nich naušnice. Nerozumím, proč je jim stále víc a víc věcí jedno. Jako například to, že jsou tlustší a nesnaží se s tím nic dělat. Protože podle mě se s tím vždycky dá něco dělat. Nebo proč někteří nedodržují tolik osobní higienu?
Možná je to kruté, ale obzvláště nemůžu vystát ty, kteří jsou senilní a nikdo jiný než oni nemá v názorech například na zdravé stravování pravdu. Jsem unavená od mnohých poslouchat, jak stárnou, zda stojí jablka víc v Kauflandu nebo Penny marketu, či že je bolí záda a musejí dát 30 korun u doktora.
A pak se vždycky, když takto uvažuji, zamyslím a zhrozím se, že vlastně ani moje nádherné mládí, které tak miluji a je mi svaté, není nekonečné a všechny nás čeká stejný osud jako ty, co byli mladí před námi. Co k tomu dodat? Asi že nemá smysl se příliš podobnými úvahami nad starými lidmi zaobýrat. Akorát to přidělává vrásky na čele, kterých i tak bude na stáří dost a dost. U sebe akorát vím, že se vždycky budu snažit vyvarovat všech věcí, které mi na důchodcích tolik vadí. Ale i tak je dost možné, že stejně jednou taková budu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama